FAQ

Co to jest tłumaczenie symultaniczne

Komunikacja między ludźmi z wielu różnych państw nie byłaby możliwa, gdyby nie aparatura symultaniczna, którą w pracy wykorzystują wyspecjalizowani tłumacze.

Innym tłumaczeniem jest tłumaczenie konsekutywne, które polega na wygłoszeniu kilku zdań przez mówcę i chwilową przerwę dającą szansę tłumaczowi na przetłumaczenie na całym forum konferencyjnym z wykorzystaniem ogólnego nagłośnienia.

My natomiast powiemy o tłumaczeniu nie wymagającym przerw między wygłaszanymi myślami przez prelegenta a przetłumaczeniem tego zdania na język obcy. Jest to przekład w czasie rzeczywistym – bez opóźnień.

Tłumacz pracujący w dźwiękochłonnej kabinie, wykorzystuje pulpit ze zintegrowanym mikrofonem połączony z aparaturą symultaniczną, przekazuje sygnał do promiennika emitującego fale świetlne do odbiorników w które wyposażeni są uczestnicy spotkania.

Najwyższą jakość odbioru tłumaczenia symultanicznego gwarantuje obecnie cyfrowy system firmy BOSCH pod nazwą INTEGRUS.

Jak już wspomniałem tłumaczenia symultaniczne to nieodzowny element podczas międzynarodowych sympozjów naukowych oraz szkoleniowych z udziałem zagranicznych gości.

Realizacja techniczna eventów i tłumaczeń symultanicznych to wysoko wyspecjalizowana branża konferencyjna. Sprzęt, który posiadamy należy do aparatury o najwyższej jakości.

Nasi klienci, w zależności od potrzeb, mają wybór co do wielkości kabin symultanicznych na 2,3 lub 4 tłumaczy. Doradzamy indywidualnie w wyborze odpowiedniego sprzętu dostosowanego do każdej sali, hali lub otwartego obiektu. Kompleksowo dostarczamy, montujemy, i obsługujemy aparaturę symultaniczną, nagłośnieniową i multimedialną.

soundtech - kompleksowe wsparcie

KONFERENCJA, EVENT, CZY SZKOLENIE.
OD CZEGO ZACZĄĆ?