FAQ

Jak zrobić udaną imprezę firmową?

Zastanawiasz się jaka integracja pomiędzy pracownikami będzie najlepsza? W końcu każdy z nich może mieć inne zainteresowania. Nie zawsze jest łatwo znaleźć wspólny element – drogowskaz, dzięki któremu zorganizujemy udaną imprezę firmową. Dlatego też podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas planowania wydarzenia dla pracowników.

Zaplanuj budżet

Na początek musisz ustalić koszty, mieć na uwadze ile dni będzie trwać takie wydarzenie. W przypadku imprezy firmowej ważne jest też czy odbędzie się ona w dni pracy, czy też weekend. Oczywiście ustalenie budżetu ma tu kluczową rolę – to niego zależy jak będzie wyglądało spotkanie: ile atrakcji będziesz mógł zorganizować, gdzie to wydarzenie się odbędzie, ile będzie trwało dni itp. Tak więc planowanie zacznij od budżetu – ustal na ile możesz sobie pozwolić.

Poznaj swoich pracowników

Imprezy firmowe często organizowane są dla samych pracowników, ale nie muszą dotyczyć charakteru wykonywanej pracy. Oczywiście wydarzenia tego typu mogą być skierowane do klientów biznesowych. Niemniej jednak skupmy się na spotkaniu dla pracowników.

Na początek warto “rozeznać” się po tym, co lubią. Możesz przeprowadzić ankietę: jeśli masz już ustalony budżet to doskonale wiesz w jakich miejscach możesz zorganizować spotkanie i na jakie atrakcje sobie pozwolić. Tak więc w ankiecie możesz zawrzeć 4 przykładowe lokalizacje i aktywności, a Twoi pracownicy zagłosują na najlepsze, ich zdaniem, rozwiązanie. Pod głosowanie możesz również zaproponować terminy np. jeśli planujesz event w czerwcu to pozwól swoim pracownikom wybrać, czy wolą spotkać się na początku, w środku czy też pod koniec miesiąca.

Liczy się czas

Kiedy organizujesz wydarzenie firmowe musisz dokładnie rozplanować czas. Uprzedź swoich pracowników – najlepiej kilka miesięcy przed planowaną imprezą. Pamiętaj, że uczestniczy muszą zorganizować swój czas, w tym również ewentualne urlopy, tak aby nie pokrywały się z wydarzeniem.

Zadbaj o dobre poinformowanie pracowników – może to zrobić dział kadr np. wysyłając maile. Sposób przekazania tej informacji zależy od Ciebie, pamiętaj jedynie, żeby zrobić to w odpowiednim wyprzedzeniem.

Pamiętaj o tych kilku elementach, a na pewno uda Ci się zorganizować ciekawą imprezę firmową.

soundtech - kompleksowe wsparcie

KONFERENCJA, EVENT, CZY SZKOLENIE.
OD CZEGO ZACZĄĆ?