FAQ

Od czego zależy wycena tłumaczeń ustnych?

Przeglądając oferty różnych biur pewnie zastanawialiście się Państwo, od czego tak naprawdę zależy wycena tłumaczeń ustnych. W SOUNDTECH każde zlecenie rozliczamy indywidualnie, tak by móc zaoferować klientom najwyższą jakość usług w atrakcyjnej cenie. Przy kalkulacji bierzmy pod uwagę wiele czynników, w tym m.in. tryb, tematykę, a także czas oraz miejsce realizacji projektu.

Tryb

W naszym biurze możemy zaproponować trzy rodzaje tłumaczeń ustnych. Pierwsze z nich, konsekutywne, jest najbardziej popularnym, gdyż zapewnia doskonałą jakość przekładu przy najniższych nakładach. Do realizacji zlecenia wystarczy jeden specjalista, nie ma potrzeby również wynajmować dodatkowego sprzętu. Nieco droższa jest tzw. szeptanka, gdyż jest ona mniej komfortowa dla translatora – dla zapewnienia najwyższej jakości usług w SOUNDTECH wyposażamy naszych pracowników w mikrofony bezprzewodowe, a znajdujących się na sali gości w słuchawki. Przekład symultaniczny wymaga już zaangażowania dwóch osób oraz ustawienia w miejscu organizacji wydarzenia dźwiękoszczelnych kabin i dostarczenia wszystkim uczestnikom słuchawek, dlatego też koszty realizacji takiego zlecenia są najwyższe.

Tematyka

Wycena tłumaczenia ustnego zależy w dużej mierze od tego, co ma zostać przełożone. Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że im bardziej specjalistyczna tematyka wymagająca obeznania w szczegółowej leksyce, jak np. medycyna czy branże techniczne, tym koszty pracy rosną. Kwota zależy również od tego, czy ma być to przekład zwykły, czy przysięgły.

Czas i miejsce wydarzenia

Każdy rodzaj tłumaczenia ustnego wycenia się inaczej. Stawki za przekład konsekutywny liczone są za godzinę pracy, za symultaniczny za tzw. 4-godzinne bloki – choć oczywiście mając na uwadze różnorodne zapotrzebowania klientów jesteśmy elastyczni w tym względzie. Za usługi realizowane w soboty i dni ustawo wolne od pracy pobieramy dodatkową opłatę. W przypadku, gdy przekład ma się odbywać w dużym oddaleniu od Warszawy lub Tarczyna, do ostatecznej ceny tłumaczenia ustnego należy również doliczyć ewentualne koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia naszych pracowników.

soundtech - kompleksowe wsparcie

KONFERENCJA, EVENT, CZY SZKOLENIE.
OD CZEGO ZACZĄĆ?