FAQ

Event – jak nie schrzanić eventu?

Organizując jakiekolwiek wydarzenie chcemy, aby wszystko wyszło jak najlepiej – było świetnie! Te słowa padające z ust uczestników są perfekcyjnym podziękowaniem, ale nie czarujmy się, nie zawsze tak będzie. Co trzeba zrobić, żeby nie “schrzanić” eventu? Warto trzymać się kilku reguł, które pozwolą Ci zobaczyć zachwyt w oczach osób biorących udział w organizowanym przez Ciebie wydarzeniu.  

Z kim, dla kogo i dlaczego?  

Event to wydarzenie dedykowane różnym osobom, może to być zarówno wyjście pracownicze na 30 osób, jak i bal dla setek gości. Poznaj swoją grupę docelową, aby jak najlepiej sprostać ich wymaganiom. Odpowiedź na podstawowe pytania, aby osiągnąć efekt WOW. 

  1. Z kim zorganizujesz event? Być może banale, ale jak często o tym zapominamy. Natłok obowiązków potrafi być przytłaczający – robisz, jedno, drugie, trzecie i zapominasz o czwartym, a tym samym Twoi goście zostają bez cateringu. Nie musisz wszystkiego robić sam, warto rozdzielić zadania i poprosić o pomoc albo innych pracowników, kogoś bliskiego bądź skorzystać z usług odpowiednich firm zajmujących się organizacją tego typu przedsięwzięć.   
  2. Dla kogo ten event? Musisz ustalić kto ma pojawić się na takim wydarzeniu i pod te właśnie osoby powinieneś aranżować tematy, sytuacje, aktywności – w zależności od typu imprezy. Jeśli kierujesz to do pracowników, zrób “rozeznanie” i wrzuć ankietę np. czat. Jeśli jest to wydarzenie dla większej grupy osób, wybierz motyw tematyczny, który będzie w miarę “uniwersalny” i zaciekawi potencjalnych uczestników. Pamiętaj, że przy wesołej integracji np. podczas leśnego paintballa nie sprawdzi się poważne przemówienie, a w eleganckiej sali niekoniecznie dobrym pomysłem będzie karaoke.
  3. Dlaczego go organizujesz? Integracja, impreza charytatywna a może konferencja – każda z tych imprez rządzi się swoimi prawami. Informację o tym, dlaczego zorganizowałeś takie wydarzenie możesz przekazać uczestnikom, pamiętaj jedynie, żeby zrobić to w sposób pasujący do danej okazji.  

Nie chcesz schrzanić eventu, a marzysz, żeby to tym wydarzeniu mówiono przez długi czas (oczywiście w pozytywnym aspekcie), to przede wszystkim pamiętaj dla kogo organizujesz imprezę – postaw się na miejscu uczestników i pomyśl co chcieliby przeżyć, usłyszeć lub zobaczyć.  

soundtech - kompleksowe wsparcie

KONFERENCJA, EVENT, CZY SZKOLENIE.
OD CZEGO ZACZĄĆ?