Aparatura symultaniczna

System ten pozwala na prowadzenie obrad w wielu językach obcych w czasie rzeczywistym, dzięki emisji fal świetlnych w podczerwieni. Obsługiwany jest przez doświadczonego translatora, który pracuje w dźwiękoszczelnej kabinie. System doskonale sprawdza się podczas międzynarodowych wydarzeń.

SOUNDTECH

hide
KABINY TŁUMACZA

Kabina spełnia normy ISO 4043 Posiada certyfikat CE oraz atest Państwowego Zakładu Higieny

 • 2 osobowe
 • 3 osobowe
 • 4 osobowe
SYSTEMY TRANSMISJI W PODCZERWIENI

1) Bosch Integrus

System dystrybucji tłumaczeń Integrus wykorzystuje rozwiniętą technologię firmy Bosch – technologię Ir–Digital. Główne cechy systemu:

 • System Integrus spełnia wymagania normy IEC 61603, Jest to przemysłowy standard cyfrowej transmisji w podczerwieni do dystrybucji tłumaczeń.
 • Wykorzystywanie pasma częstotliwości 2 – 8 MHz eliminuje występowanie zakłóceń z różnego typu systemów oświetleniowych.
 • Wysoka jakość transmisji audio zapewniona jest dzięki zastosowaniu korekcji błędów w oparciu o kod Reed Solomona z określoną stopą błędów.
 • Stosowany protokół transmisji cyfrowej umożliwia emisję dodatkowych informacji (np. informacji o liczbie aktualnie wykorzystywanych kanałów).
 • Zastosowanie technologii cyfrowej zapewnia uzyskanie wysokiej jakości dźwięku i odstępu sygnału od szumu na poziomie 80 dB.

2) Philips

 • System dystrybucji tłumaczeń analogowy
SYSTEMY DYSKUSYJNE

1) Pulpity systemu Concentus

 • Duża odporność na zakłócenia ze strony telefonów komórkowych
 • Zwarta konstrukcja i atrakcyjny wygląd pulpitu delegata
 • Wbudowany składany, płaski głośnik panelowy
 • Pięć przycisków do głosowania
 • Złącza okablowania umieszczone w spodniej części modułu
 • Zewnętrzne styki sygnalizacji obecności i nieautoryzowanego użycia

2) System CCS 400 Philips

 

SYSTEMY RADIOWE

System składa się z nadajnika audio oraz zestawu odbiorników, który doskonale nadaje się do spotkań plenerowych, konferencji międzynarodowych, oprowadzania wycieczek po liniach produkcyjnych. Główna zaletą tego systemu jest wysoka mobilność.

Proponowany przez nas system tłumaczeń symultanicznych pozwala na prowadzenie dyskusji oraz obrad w wielu językach w czasie rzeczywistym.

Doświadczony translator pracujący w dźwiękochłonnej kabinie, wykorzystując aparaturę symultaniczną, wysyła sygnał do promiennika podczerwieni, a ten z kolei do odbiorników – nowoczesnego sprzętu, w który wyposażeni są uczestnicy konferencji. Najwyższą jakość odbioru przekładu symultanicznego gwarantuje obecnie cyfrowy system firmy Bosch.

Tłumaczenia symultaniczne są niezastąpione podczas wszelkiego rodzaju wielojęzycznych wydarzeń, w których biorą udział liczni uczestnicy z różnych krajów. Dzięki naszej aparaturze można bezpośrednio przekładać wystąpienia prelegentów oraz prowadzić wartkie dyskusje, które przez cyfrowy sprzęt do tłumaczeń przekazywane są następnie do słuchaczy. Umożliwia to moderowanie dyskusji w tym samym czasie przez wszystkich uczestników spotkania.

Fachowa obsługa także międzynarodowych eventów

Firma Soundtech z Warszawy specjalizuje się w tłumaczeniach symultanicznych. Zapewniamy naszym klientom pełną i zarazem fachową obsługę międzynarodowych eventów, konferencji i spotkań naukowych. Dzięki nam będą mogli Państwo zorganizować wszystkie wydarzenia na najwyższym poziomie – my zadbamy o to, aby były udane w najmniejszych detalach, dostarczając najlepszy cyfrowy sprzęt, kilkuosobowe kabiny, aparaturę do prowadzenia dyskusji oraz wsparcie doświadczonych translatorów.

Posiadamy wysokiej jakości cyfrowy sprzęt. Naszym klientom oferujemy między innymi spełniające normy kabiny do tłumaczeń z profesjonalną aparaturą symultaniczną – udostępniamy kabiny dla 2, 3 oraz 4 osób, a także systemy transmisji w podczerwieni, systemy radiowe oraz systemy dyskusyjne. Wykorzystujemy specjalistyczny cyfrowy system firmy Bosch, który zapewnia najlepszą jakość odbioru w kabinie.

Nasza aparatura to niezawodne rozwiązanie sprawdzające się w każdej przestrzeni – dźwiękochłonne kabiny tłumaczy wyposażone w specjalny pulpit dla translatora cały czas przesyłają sygnał do promienników podczerwieni, które następnie przekazują go do odbiorników posiadanych przez wszystkich uczestników konferencji.

Klientom zapewniamy pełną obsługę panelu dyskusyjnego, która obejmuje zarówno dostarczenie aparatury, jak również montaż sprzętu cyfrowego, a także wsparcie wykwalifikowanych tłumaczy ustnych. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Tłumaczenia

Współpracujemy z profesjonalistami zajmującymi się tłumaczeniami: pisemnymi, studyjnymi, konsekutywnymi, symultanicznymi. Są oni znaczącym wsparciem podczas międzynarodowych konferencji czy paneli dyskusyjnych, które dotyczą wielu dziedzin, między innymi medycyny lub biznesu.

Nasze usługi to - tłumaczenia symultaniczne kabinowe, pisemne, konsekutywne

Organizacja międzynarodowego spotkania wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod względem technicznym. Koniecznie zadbać należy również o obecność specjalistów, którzy okażą się nieocenionym wsparciem podczas prowadzenia konferencji czy moderowania dyskusji w kilku językach. Takim specjalistą jest tłumacz symultaniczny lub konsekutywny. Nie tylko znakomicie poprowadzi rozmowę, ale dodatkowo ułatwi wymianę myśli pozwoli na dyskusję w czasie rzeczywistym.

SOUNDTECH

Nasze biuro tłumaczeń w Tarczynie, działające również na terenie Warszawy i okolic

proponuje zarówno tłumaczenia symultaniczne. (równoczesne), jak i konsekutywne (następcze). To obecnie dwie najlepiej sprawdzające się metody przekładów językowych stosowane podczas międzynarodowych konferencji.

Pierwsza z nich odbywa się w specjalnej, dźwiękoszczelnej kabinie zaopatrzonej w aparaturę symultaniczną. Tłumacz językowy otrzymuje wiadomość i od razu przekazuje ją drugiej osobie w przekładzie, umożliwiając wymianę zdań w czasie rzeczywistym. Metoda konsekutywna polega z kolei na prowadzeniu wymiany zdań w ramach jednej wypowiedzi prelegenta. Po otrzymaniu zwartego tekstu translator przechodzi do jego przełożenia na język odbiorcy. Zazwyczaj przekazuje on najważniejsze informacje, nie skupiając się na dosłownym przekładzie całej wypowiedzi.

Naszą specjalnością są również tłumaczenia pisemne. Zajmujemy się przekładem dokumentów samochodowych, prac naukowych oraz pism prawniczych czy specjalistycznych – z języka angielskiego oraz holenderskiego. Odpowiednio dobieramy translatorów (specjalistów branżowych) zajmujących się przekładami tak pisemnymi, jak i studyjnymi, konsekutywnymi oraz symultanicznymi. Są to fachowcy w dziedzinie naukowej, biznesowej, medycznej i technicznej, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz zdobytym w branży doświadczeniem.

Nasze biuro świadczy fachowe usługi – jeśli poszukują Państwo specjalistów w zakresie przekładów symultanicznych lub konsekutywnych, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy podczas prowadzenia międzynarodowej konferencji lub ważnego eventu.

Szeptanka

Co to jest Szeptanka? Pomiędzy tłumaczeniem symultanicznym a konsekutywnym, coraz częściej obserwujemy zainteresowanie tzw. Szeptanką. 

Szeptanka jako kolejna opcja tłumaczenia

Jest ona mniej komfortowa dla pracy tłumacza, /jak przy symultanie/, ale lepiej odbierana przez słuchaczy jednego języka. Nasi goście otrzymują odbiorniki i słuchawki i mogą słuchać jedynie przekładu tłumacza np. z języka francuskiego na polski. Tłumacz ma do dyspozycji mikrofon bezprzewodowy wpinany w ubranie lub mikrofon nagłowny. Najczęściej znajduje się on na sali wśród uczestników i pracuje bezpośrednio słysząc rozmowy między uczestnikami, lub korzysta z głośników umieszczonych na obiekcie.

Nasza oferta zawiera często osobną dźwiękoszczelną kabinę a sygnał do tłumaczenia podajemy przez dodatkowy system nagłośnieniowy tak aby tłumacz i słuchacz pracowali w bardziej komfortowych warunkach. SZEPTANKA charakteryzuje się tym, że przeznaczona jest głównie do przekładu w jedną stronę, a nie jak w symultanie na dwa lub więcej języków.

Zestawy te wykorzystujemy także podczas oprowadzania grup po różnych obiektach jak hale, targowiska, muzea czy magazyny. System ten oparty jest na częstotliwościach radiowych, dlatego można również pracować na nim na otwartych przestrzeniach takich jak parki czy ogrody.

soundtech - kompleksowe wsparcie

KONFERENCJA, EVENT, CZY SZKOLENIE.
OD CZEGO ZACZĄĆ?